Bruno Mars dhuron një milion dollarë për njerëzit që mbetën pa punë

By

Ylli i pop-it Bruno Mars, ka dhuruar 1 milion dollarë në një fond urgjente për punonjësit e MGM Resorts International që janë pa punë për shkak të pandemisë koronavirus.

Në emër të filantropit të ndjerë Kirk Kerkorian, sipërmarrja e tij, gjithashtu dhuroi 2 milionë dollarë për fondin, ku edhe drejtori i përgjithshëm i MGM, Bill Hornbuckle ndau një video mesazh për punonjësit e postuar këtë mëngjes.

“Nuk ka asgjë të lehtë për t’u thënë punonjësve besnikë se jeta e tyre po ndalet për shkak të një ngjarje globale që nuk është jashtë kontrollit tonë,” tha Hornbuckle në video. “Ky është një gjendje e përkohshme dhe do të përfundojë, por vështirësitë, kam frikë, do të jenë reale për shumë prej jush për ca kohë.”

Burimi: eonline

 

Artikuj të ngjashëm