Britney Spears sërish në gjyq me babanë e saj

By

Beteja ligjore mes Britney Spears dhe babait të saj, Jamie, nuk ka përfunduar ende.

Ish-konservatori 69-vjeçar paraqiti dokumente gjyqësore që kërkojnë që vajza e tij “Slave 4 U” të shkarkohet nën betim për shkak të sulmeve të supozuara ndaj emrit të tij në Instagram dhe në librin e saj të ardhshëm.

Avokati i Jamie, Alex Weingarten, shkroi në një dosje të 16 qershorit se Britney “vazhdon të bëjë postime publike në mediat sociale që përmbajnë akuza nxitëse për çështje të ndryshme faktike” dhe duhet t’i kërkohet që të ulet për një depozitim vetë, sipas dokumenteve të marra nga The Post.

Jamie dëshiron që Britney e sapo liruar të flasë nën betim për pretendimet e saj se asaj i ishte hequr ilaçi kundër dhimbjeve, iu kërkua t’i nënshtrohej terapisë dhe u detyrua të jepte tetë shishe gjaku për trajtim mjekësor. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm