Brendi i bukurisë së Hailey Bieber, bllokohet nga bashkëshorti i saj Justin Bieber

By

Planet e Hailey Bieber për të hyrë në biznesin e bukurisë hasën në një pengesë të madhe.

Pas njoftimit të tij në prill se modelja 22-vjeçare kishte plotësuar një aplikim për markën tregtare për “Bieber Beauty”, zyrtarët e SHBA-ve të patentave dhe markave tregtare refuzuan kërkesën sepse burri i saj Justin Bieber kishte markuar tashmë emrin, raporton The Blast.

Këngëtari 25 vjeçar, Justin Bieber patentoi emrin e tij dhe mbylli markën tregtare “Bieber Beauty” në vitin 2003 – kur ai ishte vetëm 9 vjeç.

Kërkesa për markën e Hailey u refuzua zyrtarisht për shkak të “gjasave të konfuzionit” dhe “ngjashmërisë së markave” ndaj markës tregtare së Justin.

Artikuj të ngjashëm