Brenda vilës milionëshe të Cristiano Ronaldos, gjithçka super luksoze!

By

Ai njihet si njëri ndër futbollistët më të mirë që ka shkelur ndonjëherë në një fusë futbolli. Është miliarder, drejton biznese të tijat është fytyra e plot markave kryesore sportive.

Dhe përveç që është fitues i disafishtë i topit të artë, është koha që të shohim një tjetër element të jetës së tij – shtëpinë luksoze të futbollistit.

His minimalist bedroom is dominated by a CR personalised blanket in black and grey 

Ylli Real Madridit, 32 vjecari Christiano Ronaldo, ndodh shpesh t’i qerasë ndjekësit e tij në instagram me shtëpinë në të cilën jeton, një vilë luksoze 4.8 milionë dollarëshe në La Finca, një zonë në Pozuelo de Alarcon, e cila ka shtatë dhoma gjumi dhe tetë banja.

There are some more spiritual touches dotted around the grounds, including a large statue of a Buddha head

Sigurisht, në mesin e këtyre dhomave ai i ka dhënë prioritet edhe infermierisë, pasi familja e tij po zgjerohet dhe së fundmi u bë baba i binjakëve Eva Maria dhe Mateo dhe një vajze tetë javëshe, Alana Martina, të cilën e ka me të dashurën aktuale Georgina Rodriguez.

Brenda kësaj shtëpie ai ka një palestër, një fushë të vogël futbolli e po ashtu edhe një pishinë. /Prive.al

A portrait of the star in his number 7 shirt hangs over the sink in one of the many bathrooms 

Outdoors, there's a pool deck and jacuzzi with wicker day beds for lounging in the sun 

The football star, who has been named best player in the world five times, naturally has a dedicated are for his trophies  

A portrait of the star's late father José Dinis Aveiro akes pride of place in the living area 

A Buddha statue sits just outside the front door of the wood-panelled property, and even the door handles are emblazoned with Cristiano's initials 

Despite sharing his home with four young children, Cristiano has maintained a minimalist bachelor pad vibe 

The £4.8million mansion in the exclusive La Finca area of Pozuelo de Alarcon,  boasts seven bedrooms and eight bathrooms as well as an outdoor pool

Artikuj të ngjashëm