Brenda vilës luksoze ku Rihanna po paguan qira marramendëse

By

Rihanna është zhvendosur në një pronë luksoze ujore në The Hamptons, pas disa muajsh jetese në Londër për të punuar në albumin e saj të ri.

Jaw-dropping: Rihanna, 32, has relocated to a luxurious waterfront property in The Hamptons, and is paying $415,000 a month to stay in the beautiful property

Këngëtarja, 32 vjeçare, mendohet se ka paguar rreth 415,000 dollarë (360 mijë euro) për të banuar në 8,900 metra katrorë, në një pronë ujore për vetëm katër javë, e cila krenohet me pesë dhoma gjumi, gjashtë banjo dhe një pishinë private.

Picturesque: Rihanna has splashed out to reside in the 8,900 square feet waterfront property for just four weeks, which boasts five bedrooms, six and a half bathrooms and a private swimming pool

Kjo vjen pasi Rihanna rastësisht u tha fansave të saj se do të jetonte në Londër për më shumë se një vit, dhe tha në atë kohë që ajo po e do anonimitetin që sjell ‘jetesa në një qytet të madh’.

Making something delicious? The kitchen is made of light wood and boasts all the usual mod cons, with an island for plenty of food preparation space

Shtëpia e përkohshme e Rihannës gjithashtu mund të jetë në ishullin e saj, pasi ajo ndodhej mes pikëpamjeve të bukura të ujërave të detit, madje ka edhe një port të vogël për barkat aty.

Spacious: The entire downstairs area rolls together, with a living room, kitchen and dining room all adding to the enormous size of the property

Krijuesja e hitit “We Found Love” mund të flinte në njërën deri në pesë dhomat e gjumit, e cila gjithashtu mburrej me një skemë ngjyrash të qeta dhe me orendi elegante. Rihanna dyshohet se hodhi një depozitë sigurie prej një milion dollarësh për shtëpinë, e vendosur në një gadishull prej dy hektarësh në fshatin Hamptons të Detit të Veriut.

Sprawling: The mansion is also equipped with amenities customised to its oceanfront location, including the private dock that is 85 feet long, and Rihanna will purportedly have access to jet skis that come with the rental, as well as her own boat

Rihanna me sa duket do të ketë akses në jahtet që vijnë me qira, si dhe varkën e saj nëse dëshiron një udhëtim në Atlantik.

Low-key: The We Found Love Hitmaker could sleep in one of up to five bedrooms, and the home also boasts a calm and muted colour scheme with elegant furnishingsPerfect: The home was acquired by Rihanna's broker Dylan Eckhardt who told the New York Post : 'It checks every box'Celebrity guests: Rihanna's Hamptons digs played host to Kourtney and Khloe Kardashian during the summer of 2014 when their spin-off show was shot

Former home: Rihanna was previously living in London for over a year, in a move that stunned many fans when she casually revealed it during an interviewExciting: The bedroom is equally beautiful, with marble tops and tile flooring and a shower big enough to fit two peopleLook at that! One of the bathrooms even has its own sofa, so Rihanna can chat to a pal while she's keeping clean

Artikuj të ngjashëm