Brenda shtëpisë së Kryeministrit Haradinaj, dekoret e fundvitit janë magjike

By

Një korridor i madh, me një hapësirë minimalisht të mobiluar në sy të bie pema e vitit të ri.

Shtëpia e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt dhe moderatores së njohur kosovare, Anita Muqaj Haradinajt, tashmë ka pamjen e duhur të festave të fundvitit.

Një ambient goxha i ngrohtë ka zënë vend brenda katër mureve të kreut të ekzekutivit kosovar, ndërsa pema e vitit të ri ëshië e dekoruar e tëra me stoli të bardha e pranë bredhit, qëndrojnë të varur tre flamuj, ai i Kosovës, i Shqipërisë dhe ai i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

E përveç dekorimit të bredhit, familja ka zgjedhur që me stoli t’i dekorojë edhe mbajtëset e shkallëve të shtëpisë së tyre. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm