Bota e muzikës në zi: Vdes këngëtari i famshëm (VIDEO)

By

Ka ndërruar jetë në moshën 49-vjeçare, ylli i bendit The Prodigy, Keith Flint.

Ai u gjet pa shenja jete në shtëpinë e tij në Essex dhe policia po merret me rastin.

Në deklaratën e parë të lëshuar nga autoritetet policore mësohet se vdekja e Flint nuk po cilësohet si e dyshimtë.

Siç raportojnë mediat e huaja, Flint kreu vetëvrasje.

The Prodigy njihej më shumë nga performanca e Keith Flint me hitet legjendare ”Firestarter” dhe ”Breathe”.

Artikuj të ngjashëm