Blogerja zbulon sekretet e fotove të “përsosura” (FOTO)

By

Pothuajse kudo ku shikoni në Instagram, shihni trupa të përshtatshëm me bark të sheshtë, këmbë të skalitura në mënyrë të përsosur dhe të pasme që do ta bënin xheloz edhe Jennifer Lopez.

Është e lehtë ta fusësh në kokë dhe të harrosh që njerëzit e vërtetë nuk duken ashtu.

Blogerja, Zoe Novota, themeluese e programit Everybody Fitness, pëlqen t’i kujtojë të gjithë se nuk kanë gjasa të marrin atë pamje perfekte, edhe nëse ushtrojnë vazhdimisht.

Ne besojmë se të jesh njeri i shëndetshëm nuk ka të bëjë me atë që duhet të dukesh në një mënyrë të caktuar, dhe jemi të lumtur që Zoe e mishëron bukur këtë në llogarinë e saj të Instagramit.

Shpresojmë se fotografitë e saj do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë me veten tuaj sa herë që ndiheni të dëshpëruar ose të pamotivuar.

Për disa sekonda, mund ta bëj trupin tim të duket kaq ndryshe

“Qëndrimi është kaq i rëndësishëm!”

“Ja një transformim 30-sekondësh”

“A keni blerë ndonjëherë një palë rroba dhe jeni zhgënjyer kur nuk ju ranë ashtu si besuat?”

“Të dytë janë fotografitë e mia, të dyja të bukura, të dyja të denja për t’u pëlqyer, të dyja të denja për t’i postuar”

 

Artikuj të ngjashëm