Bleona Qereti në mbështetje të komunitetit LBTQI, performon në “Gay Pride”

By

Të shumtë kanë qenë personazhet e huaj që gjatë këtij muaji, kanë mbushur profilet në rrjet me flamurin shumëngjyrësh të LGBTQ, përfshirë këtu edhe Bleona Qeretin.

Organizimet dhe aktivitet nën slloganin ‘pride’ (krenari) në SHBA nuk kanë qenë të pakta, ndërsa së fundmi një koncert është mbajtur edhe në Vegas. Si në vitet e kaluara, edhe këtë vit në këtë event, pjesëmarrëse ishte Bleona Qerreti.

“Vegas Pride”, ka shkruar këngëtarja, ndërsa në fillim të videos shihen një pjesë e publikut duke përshëndetur Bleonën. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm