Bleona anulon koncertin në USA?

By

Data 23 e muajit tetor pritej të ishte me një rëndësi të veçantë për këngëtaren Bleona Qereti, por fatkeqësisht mbeti e zakonshme si gjithë të tjerat.

Ajo kishte paralajmëruar se në po këtë ditë do të mbante një konccert në Amerikë e që pritej të ishtë me përmasa të mëdha nga të gjitha, por kjo nuk ndodhi.

Arsyeja e anulimit është angazhimi i saj rreth një kontrate  në shtetin rus dhe e kishte të pamundur arritjen në Hollyëood për të mbajtur koncertin.

Megjithatë publiku  ishte njoftuar përmes një komunikate për anulimin e koncertit  me arsyetimin se Bleona ndodhej në Rusi jo për kontratën por për kurim për shkak të shëndetit jo të mirë.

Gjithsesi koncerti është shtyrë për datë të pacaktuar./Prive.al

Artikuj të ngjashëm