Biznesmeni kosovar, kapet me 6kg ari në aeroport (FOTO)

By

Gjatë qëndrimit të fundit në shtetet arabe, biznesmenit kosovar Skënder Pagarusha, policia e Maqedonisë, i ka konfiskuar të mërkurën në aeroport 6 kilogramë ari.

Ndonëse nuk është hera e parë që biznesmenit të njohur i konfiskohet ari, ku muaj më parë e njëjta gjë i ndodhi edhe në Kroaci por pas argumentimit të dokumentacionit atij iu kthye mbrapa ari i konfiskuar.

Pasi që kemi siguruar fotot nga rrjetet sociale ku shihet biznesmeni Pagarusha në aeroport bashkë me arin e konfiskuar, nuk dihet nëse policia atje i ka kthyer atij prapë mallin.

Megjithatë, krahas udhëtimeve dhe bizneseve që ai po bën në disa vende të botës, Pagarusha njihet edhe si një nga humanistët më të mëdhenj në Kosovë. /Zhurnal.mk

Artikuj të ngjashëm