Bizhuteritë më të shtrenjta në tapetin e kuq të “Oscars 2020”

By

Pavarësisht nëse të nominuarit morën në shtëpi një statujë të artë apo jo të Dielën, ishte e qartë që të gjithë dukeshin si fitues pasi arritën në Akademinë e ndarjes së çmimeve, duke modeluar disa nga xhevahiret dhe aksesorët më të shtrenjtë që mund t’i gjeni vetëm në Oskars.

Scarlett Johansson: Johansson çiftëzoi fustanin e saj ngjyrë shampanjë me vathë diamanti dhe një byzylyk diamanti të vendosur në ar të bardhë nga Forevermark me vlerë 2.5 milionë dollarë.

Scarlett Johansson Oscars Fashion

Gal Gadot: Aktorja e “Wonder Woman” kishte vënë një gjerdan me vlerë 2 milionë dollarë që përmbante shtatë rruaza smerald, katërmbëdhjetë diamante dardhë dhe 32 diamante të rrumbullakëta të gjitha të vendosura në platin.

Gal Gadot Oscars Fashion

Mindy Kaling: Veshja e verdhë e ndritshme e Kaling nuk arriti të marrë vëmendjen nga aksesorët e saj të diamantit prej 1 milionë dollarë nga koleksioni Haute Joaillerie.

Mindy Kaling Oscars Fashion

Idina Menzel: Këngëtarja e “Frozen 2” ishte një mbretëreshë e akullt në tapetin e kuq, me një gjerdan nga  Harry Winston, i cili me 60.3 karat, vlerësohej të ishte me vlerë mbi 1 milionë dollarë.

Cynthia Erivo Oscars Fashion

Charlize Theron: Theron kishte një një varëse me 165 diamante, duke përfshirë një diamant të gjelbër dhe diamante të tjera të vendosura në platin nga Tiffany & Co. që kishin çmimin mbi 5 milionë dollarë.

Charlize Theron Oscars Fashion

Burimi: Variety

 

 

 

Artikuj të ngjashëm