Bim Bimma reagon pas emërimit të Driton Bardhecit si zv/ministër i Arsimit

By

Driton Bardheci nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është emëruar dje si zëvendësministër i Arsimit në Qeverinë Hoti.

Mirëpo emërimi i rij në këtë post ka nxitur shumë reagime nga opinioni i gjerë, përfshirë këtu edhe artistin Bim Bimma.

Bim Bimma, e quan Bradhecin zëvendësministër të ‘paarsimit’ dhe ‘fantashkencës’ – reagim ky shumë i ashpër.

“Zv.Minister i (pa) Arsimit dhe (fanta) Shkences! Oooj Kosovë oj lapericë”, shkruan reperi. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm