Billie Eilish habit me veprimet e fundit

By

Billie Eilish thotë se ka fshirë aplikacionet e saj të rrjeteve sociale nga telefoni i saj për shkak të marrëdhënies së saj të komplikuar me internetin.

Këngëtarja fituese e çmimeve Grammy, e cila ka qenë më pak aktive në platformat digjitale javët e fundit, shpjegoi vendimin e saj për t’u distancuar nga platformat e rrjeteve sociale gjatë një paraqitjeje në “Conan O’Brien Needs a Friend”, së bashku me vëllanë e saj Finneas.

“Nuk e shikoj më”, tha 21-vjeçarja në një klip nga episodi, i cili ende nuk është transmetuar. “Unë i kam fshirë të gjitha nga telefoni im”.

Eilish vuri në dukje se lëvizja ishte “një marrëveshje kaq e madhe” për të si një “fëmijë interneti” e vetëshpallur.

Ndërsa fama e saj rritej, Eilish e gjeti veten të fikur sa herë që e takonte veten në internet, përcjell Klankosova.tv

“Unë jam një person që shkoj në internet… Dhe dalëngadalë videot që po shikoj dhe gjërat që shoh në internet janë, për shembull, për mua. Unë jam, si, “Ew, e qelbur.” Nuk më pëlqen kjo”, ajo tha.

Ajo kujtoi se kishte parë një “video serioze” për veten në internet që deklaronte se ajo ishte një “person i tmerrshëm” dhe ndau se gjëja tjetër që e “tremb” atë në lidhje me internetin “është se sa sylesh ju bën”.

“Çdo gjë që lexoj në internet e besoj. Unë! Dhe në fakt e di që është marrëzi dhe nuk duhet ta bëj këtë sepse kam prova që nuk është e gjitha e vërtetë. Pothuajse asnjë prej tyre nuk është e vërtetë”, tha ajo. “Janë, si gjëra të vogla, si gënjeshtra të vogla të bardha që shkojnë mbi kokën e të gjithëve, por të gjithë besojnë”.

Artikuj të ngjashëm