Besim Dina dhe familja e tij në zi!

By

Humoristi dhe moderatori i njohur, Besim Dina, ka humbur vëllain.

Lajmin e kanë konfirmuar familjarët e Dinës (vajza e të ndjerit) me anë të një postimi në Facebook, ku edhe njofton se ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

“Sot pas një sëmundje të rëndë na la njeriu më i shtrenjtë për ne. Ishte babai dhe shoku jonë më i mirë. Nuk ka fjalë që e përshkruan dhimbjen për humbjen tënde. Ishe mësues për jetën, virtytet, dashurinë dhe humanizmin që na ke mësuar. Lamtumirë heroi im…”, ka shkruar ajo në Facebook.

Po ashtu, edhe kolegu dhe miku i Besimit, Ylber Asllanaj, me anë të një postimi në Facebook, i ka shprehur ngushëllime familjes Dina.“Bedriu paska ikur, n amshim!

“I hidhur ky lajm për të gjithë ata që e kanë njohur! Prehu i qetë n parajsë Bedri, do të t kujtojmê sa t’jemi edhe ne! Ngushëllime familjes Dina!”, shkroi ai.

Artikuj të ngjashëm