Besi ‘zbardhet’ nga grimi në ‘Kënga Magjike’

By

Mbrëmja e sotme çeli siparin e edicionit të 19-të të festivalit ‘Kënga Magjike’.

E këtë vit, si asnjëherë më parë, Bes Kallaku dhe Erion Isai, dy aktorët e humorit që deri në Maj i përkisnin spektaklit të humorit ‘Portokalli’ janë pjesë e gjithë konceptit me skeqet e tyre humoristike që shtojnë dozën e atraktivitetit të festivalit.

E duket se krahas përgatitjes për numrat gjatë spektaklit, Besit i është kushtuar vëmendje edhe në grim.

Mbase pak më tepër se ç’duhet, grimi ka qenë i dukshëm në fytyrën e humoristit dhe kjo nuk ka kaluar pa u komentuar nga ndjekësit në rrjete sociale.

Ndryshe, komentet për dyshen kanë qenë jashtëzakonisht të mira. Në këndvështrimin e audiencës, ata vetëm sa i kanë shtuar lezetin festivalit që është gati për të mbushur dy dekada ekzistencë. /Prive.al/

Pas pak ne skene nje super numer.

A post shared by bes kallaku (@bes_kallaku) on

Artikuj të ngjashëm