Bes Kallaku e ka marrë seriozisht muzikën, publikon edhe një këngë! (VIDEO)

By

Nëse keni menduar se kënga “Skifterja Zemrës” në mes Bes Kallakut dhe Klajdi Harunit ishte një bashkëpunim simbolik sa për t’i kushtuar Xhensilës një këngë dashurie, e keni pasur gabim.

Bes Kallaku nga një aktor i talentuar, po e sfidon veten edhe në muzikë.

Ai sapo ka lansuar këngën e tij të dytë në bashkëpunim me Yll Bakan e cila quhet “Çohuni kërceni”, që ka motive nga Shqipëria e jugut.

Tekstin e këngës e ka shkruar vet Kallaku ndërsa muzikën e ka bërë këngëtari dhe kompozitori Yrkenc Hyka. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm