Bella Hadid detajon betejat e saj ‘torturuese’ të shëndetit mendor

By

Bella Hadid thotë se problemet e saj për shëndetin mendor janë fajtorë për arsyen pse ajo nuk ka përdorur një stilist personal “për një kohë të gjatë”.

Duke folur për WSJ Magazine, supermodelja 25-vjeçare zbuloi se ishte “në një vend kaq të çuditshëm mendërisht” sa që ishte vërtet e ndërlikuar për të “të dilte nga shtëpia dhe të bënte një veshje së bashku, veçanërisht me ankthin e [fotografëve”. ] duke qenë jashtë dhe të gjitha këto.”

“Në vitin e fundit, ishte shumë e rëndësishme për mua të mësoja se edhe nëse njerëzit flasin për stilin tim, nëse u pëlqen apo nuk e pëlqejnë, nuk ka rëndësi, sepse është stili im”, vazhdoi ajo. “Kur dal nga shtëpia në mëngjes, ajo që mendoj është: A më bën kjo të lumtur? A ndihem mirë në këtë dhe a ndihem rehat?”

Modelja e Victoria’s Secret foli më parë për shëndetin e saj mendor përmes Instagramit vitin e kaluar, duke zbuluar se ajo ka “vuajtur nga depresioni dhe ankthi ekstrem” për pjesën më të madhe të jetës së saj adoleshente dhe të rritur.

“Ankthi im social ishte diçka që ngadalë u rrëmbye tek unë ndërsa u rrita në të njëzetat,” shkroi ajo në atë kohë. “U bë më e vështirë për mua të dilja pa pirë një pije për të qetësuar nervat e mia, gjë që më bëri të mos doja të dilja fare, kështu që isha vetëm në letargji midis punëve.”

Ajo shtoi, “Me një jetë që po shtyn vazhdimisht një regjim social, së bashku me punën 13 orë në ditë, çdo ditë, e dija se kjo nuk ishte një jetë e qëndrueshme për mua.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm