Bebe Rexha në Netflix si pjesë e serialit të animuar

By

Bebe Rexha dhe Adam Lambert janë ndër artistët që marrin pjesë në serinë e re të animuar të Netflix, “We the people”, i cili debutoi në trailerin e saj të parë të mërkurën.

Seriali, nga producentët ekzekutivë Kenya Barris dhe Barack dhe Michelle Obama’s Higher Ground Productions, ndërthur muzikën dhe animacionin në “për një brez të ri”, sipas Netflix.

Siç shihet në trailer, seriali përfshin një sërë temash, duke përfshirë të drejtat e qeverisë, shtetësinë, taksat dhe më shumë. Bebe kontribuon në segmentin “Qytetari Amerikan”, ndërsa Adam i jep zërin “Këto janë të drejtat tuaja”.

Artistë të tjerë të përfshirë përfshijnë Janelle Monae, H.E.R. dhe Lin-Manuel Miranda.

Premiera e serialit është më 4 korrik. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm