Bebe Rexha ka një mesazh të fuqishëm për producentët e muzikës: Mos bëni kalkulime!

By

Ajo mund të postojë në mënyrë rutinore fotografi të shkëlqyeshme në llogarinë e saj në Instagram, por Bebe Rexha nuk është ajo që i le fotot pa shkruar një mesazh.

Këngëtarja ka përdorur, në raste të kaluara, përshkrimet e saj për të adresuar çështje që lidhen me pozitivitetin e trupit.

Në një postim të mëngjesit të së hënës, ajo adresoi një problem tjetër me të cilin përballen gratë në industrinë e argëtimit: moshën.

“Së fundmi kam pasur një debat me një producent burrë i cili më ka thënë se jam shumë e vjetër dhe se brendi im është i demoduar. Unë jam një katnautore, jam 29 vjeçare dhe publikoj fotografi seksi në instagramin tim. Sipas tij, me moshën që kam kjo s’është gjëja e duhur për t bërë”, shkruante Rexha.

View this post on Instagram

I recently had a MALE music executive tell me that I was getting too old and that my brand was “confusing.” Because… I’m a songwriter and I post sexy pics on my Instagram and that’s not what female songwriters are suppose to do, especially for my age. I’m 29. I’m fed up with being put in a box. I make my own rules. I’m tired of women getting labeled as “hags” when they get old and guys get labeled as sexy with age. Anyways, I’m turning 30 on August 30 and you know what, I’m not running away from it. I’m not gonna lie about my age or sing songs that I feel will sell better because they sound “younger.” I’m gonna celebrate my age because you know what, I’m wiser, I’m stronger and TRUST ME I’m a much better lover than I was 10 years ago.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on

Ndërsa tani, ajo sërish ka pasur diçka për t’i shtuar kësaj deklarate, pasi mori shumë mbështetje nga miqtë e saj dhe fansat.

“Faleminderit për mbësthetjen ën postimin e fundit. Arsyeja pse shkruaj për ato gjëra është se shumë njerëzve u ndodhin në botën e muzikës dhe janë të fERkësuar të flasin dhe për mua nuk është frikë dhe dua ta flas të vërtetën. Arsyeja pse e bëj, është se dua t’i ndihmoj të tjerët në botën e muzikës ta bëjnë ndryshimin”.

“Njerëzit duhet të gjykohen nga talenti, jo nga mosha dhe pamja”.

“Unë e dua botën e muzikës, por nëj gjë që kam mësuar është se nganjëherë njerëzit në botën e muzikës duan të ndjekin rregulla dhe duan këngë hite. Unë e di që të gjithë artistët e mëdhenj, i kanë ndjekur rregullat e tyre dhe e kanë gjetur rrugën pa bërë kalkulime”.

“Të gjithë producentëve, ndiqeni zemrën tuaj dhe nënshkruani kontrata me ata që ua ndjen zemra se duhet ta bëni”, ka thënë këngëtarja në një video në Instagram. /PRIVE.AL

 

Artikuj të ngjashëm