Bebe Rexha flet për rastin më fatkeq në jetën e saj, “Kisha frikë se do të përdhunohesha…”

By

Bebe Rexha ka bërë muzikë që nga viti 2010, vite para se të festonte famën e Breakout me hitet si “Me, Myself & I” dhe “Meant to Be”. Gjatë rrugës, Rexha është përballur me anën e errët të industrisë për të cilën ajo punoi për një kohë të gjatë.

Në një intervistë të sapohapur me Cosmopolitan në Mbretërinë e Bashkuar, ylli kujtoi disa përvoja të pakëndshme me producentët dhe kantautorët me të cilët ajo punonte ndër vite.

Bebe Rexha, Cosmopolitan UK, September 2019

“Kur arrita për herë të parë në LA, unë punova me një producent shumë të madh. Ai më vendosi në një dhomë me shumë kantautorë dhe inxhinierë të tjerë, të cilët të gjithë dukeshintë droguar,” pohoi ajo për revistën. “Një tekstshkruajtës hyri brenda dhe tha: ‘Dëgjo — nuk ke asnjë këngë hit, por unë kam plot, kështu që unë do të shkoj në katin e poshtëm dhe do të argëtohem me miqtë e mi dhe do të shkruash një këngë, do të inqizosh vokalet dhe do ta redaktosh atë. Kjo do të jetë kënga jonë që kemi shkruar së bashku.”

Sipas artikullit, ajo përvojë që dyshohet të ketë ndodhur në shtëpinë e Dr. Luke, producenti që prej kohësh ishte në një betejë ligjore me yllin e tij Kesha nga një padi për sulme seksuale që ajo paraqiti përsëri në vitin 2014. Ai ka mohuar vazhdimisht akuzat.

Sipas Rexhës, nëna e Keshës i tha asaj të mos punojë me producentin.

“Mbaj mend që isha në një darkë me [Kesha dhe nënën e saj, Pebe Sebert]. Nëna e saj erdhi tek unë dhe pëshpëriti,” Mos e bëj. ” Ajo po fliste për të punuar me Dr.Luke ”, tha ajo. “Industria e muzikës mund të jetë një vend i errët dhe ajo mund të ishte duke u përpjekur të më ndalonte të shkoja në rrugën e vajzës së saj. Por unë e dëgjova dhe sinqerisht? Marrja e këshillës së saj, ishte gjëja më e mirë që kam bërë ndonjëherë .”

Një përvojë tjetër në një studio e nxiti atë që të largohej me vrap që aty.

“Ishte një natë. Unë isha vetëm në studio dhe një producent kishte një grup prej pesë ose gjashtë djemsh me të. Unë kisha dëgjuar gjëra për të nga e kaluara e tij dhe fillova të frikësohesha,” ajo i tha revistës. “Ndihesha sikur do të përdhunohesha. Unë heshta e telefonova një taksi nga kabina e studios, e cila ishte e mbyllur, dhe dola me vrap që atje. Ishte nata më e keqe në jetën time ndonjëherë.”

 

Artikuj të ngjashëm