Bazuar në shenjën e horoskopit çfarë lule duhet t’i dhuroni asaj?

By

A e dini lulen që lidhet me shenjën tuaj të horoskopit? Lulishtja kryesore në internet në Mbretërinë e Bashkuar, Serenata Flowers, ka zbuluar lulet që simbolizojnë çdo shenjë të horoskopit.

“Shumica e njerëzve do të njohin shenjën e tyre të yllit dhe disa nga atributet bazë që u korrespondojnë atyre, por ajo që mund të mos dinë është se çdo shenjë e Zodiakut ka një lule të caktuar”, thotë Lucia Polla, menaxhere marketingu në Serenata Flowers.

Kështu që herën tjetër kur doni të befasoni më të dashurën tuaj me lule, blijini atë që i përshtatet shenjës së saj të horoskopit si më poshtë.

Dashi: Dorëzonjë me gjemba

honeysuckle temperate flower

Demi: Zambakë

close up of beautiful white lilies growing in a summer garden nature

Binjakët: Livando

violet lavender field

Gaforrja: Trëndafil i bardhë

close up of white rose blooming outdoors

Luani: Luledielli

beautiful sunflower field in the uk worker bee collecting pollen

Virgjëresha: Krizantemë

close up soft purple chrysanthemum flowers nature

Peshorja: Trëndafila blu

close up of blue rose

Akrepi: Lule të kuqe të errëta

red tulips in a vase against a window

Shigjetari: Karafil

the terrace of the cottage, pink carnations dedicated to mother's day against the nature backgroundabout 15 pink carnation flowers are planted in a glass bowl in a soft light, against fresh green

Bricjapi: Pansy

pansy flowers growing outside

Ujori: Orkide

close up of empty living room with a purple orchid

Peshqit: Zambakët e ujit

lotus flowers floating in water

Artikuj të ngjashëm