Bashkëpunimi me Dua Lipën shënoi një arritje historike për Elton John

By

Elton John ka njoftuar se do të lansojë albumin e tij të katërt me titull “The Lockdown Sessions” këtë 22 tetor.

Albumi i ri do të shfaqë 16 këngë që janë edhe bashkëpunime me artistë të tjerë që John ka punuar që kur u vendos në karantinë në mars 2020. Pas 18 muajsh të kaluar në mbyllje, superylli i popit Elton John është gati të tregojë fansave saktësisht se çfarë ka bërë gjithë këtë kohë.

“The Lockdown Sessions” do të përmbajë bashkëpuime me artistë si Lil Nas X, Nicki Minaj, Charlie Puth, Stevie Nicks, Stevie Wonder dhe shumë më tepër.

Një nga këngët në album, ‘Cold Heart (PNAU Remix)’ me Dua Lipa, ka bërë tashmë histori për John. Javën e kaluar, kënga debutoi në numrin 81 në Billboard Hot 100, duke shënuar hyrjen e 68 -të të John -it në tabelë, dhe hyrjen e tij të parë në mbi 21 vjet, pasi kënga e tij “Someday Out of the Blue” arriti në numrin 99 në tabelë datë 29 korrik 2000. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm