Avioni që mbante Princin William dhe Dukeshën Kate u detyrua të anulonte uljen dy herë

By

Një aeroplan që mbante Princin William dhe Dukeshën Kate duhej të ndërpresë uljen e tij dy herë pasi u kap në stuhi të tmerrshme.

Duka dhe Dukesha e Cambridge ishin rrugës për në Islamabad, Pakistan. Princi William tha që ai dhe gruaja e tij ishin mirë dhe se piloti u përpoq të zbarkojë dy herë në aeroporte të ndryshme pasi vendi u godit nga rrufeja dhe turbullira.

Image result for prince william and kate plane

Në fund, avioni duhej të kthehej në Lahore për shkak të kushteve të tmerrshme të motit. Ende nuk dihet nëse do të përpiqet të ngrihet përsëri.

Çifti mbretëror është në një turne zyrtar katër-ditor në Pakistan. Të enjten, ata ishin në qytetin lindor të Lahore ku ndërmorën një vizitë emocionale në një spital të kancerit të vizituar më parë nga Princesha Diana.

Image result for prince william and kate plane

Autoritetet pakistaneze kanë vendosur qindra forca policie dhe paramilitare të sigurisë për mbrojtjen e çiftit mbretëror vizitues, i cili do të kthehet në shtëpi të Premten.

Burimi: Cnn.com

Artikuj të ngjashëm