Aurela Gaçe kujton telefonatën e fundit me Nexhmije Pagarushën

By

Sot ka ndërruar jetë bilbili i Kosovës, Nexhmije Pagarusha.

Ajo vdiq në moshën 86 vjeçare pas një sëmundje të shkurtër.

Të shumtë kanë qenë njerëzit të cilët e kanë kujtuar atë në rrjete sociale e sidomos të famshmit, disa prej të cilëve edhe ishin takuar me të.

Njëra ndër ta ishte Aurela Gaçe e cila kujtoi telefonatën e fundit me të ndjerën.

“Keto foto u bene ne Prishtine, ne shtepine tende. Sa here kisha mundesi te udhetoja ,patjeter do te vija te te vizitoja . Telefononata e fundit ishte para pak kohësh , e
Pyetja jote ishte-Kur po vjen me më pa?
Sapo te kem mundesine -t’u pergjigja.
Megjithëse nuk erdha dot , ti e dije dashurinë e madhe qe kisha për ty.
Sa mirë qe pata mundesine të ta tregoj kete ,sa ishe ketu ,mes nesh.
Pate mundesinë të marrësh dashurine e repsektin jo vetem te brezave te rinj ne skene, por e një kombi te tërë. Lum zemra jote me sa shume dashuri u mbush.
Lum ne, qe morem nga ti.
Foton e pare, nuk e kisha publikuar asnjehere, sepse nuk di pse me sillte trishtim, packa se aty jemi te buzeqeshura.
Dora jote ,duke pëshëndetur,më dukej sikur thoshte Lamtumirë,
Secili do te largohet nga kjo jete, por lum kush mundi te jape e te marre dashuri.
E ti ,na dhe kaq shume !
Faleminderit mbreteresha e muzikes tone”, ka shkruar ajo në Instagram./Prive.al

View this post on Instagram

Keto foto u bene ne Prishtine, ne shtepine tende. Sa here kisha mundesi te udhetoja ,patjeter do te vija te te vizitoja . Telefononata e fundit ishte para pak kohësh , e Pyetja jote ishte-Kur po vjen me më pa? Sapo te kem mundesine -t'u pergjigja. Megjithëse nuk erdha dot , ti e dije dashurinë e madhe qe kisha për ty. Sa mirë qe pata mundesine të ta tregoj kete ,sa ishe ketu ,mes nesh. Pate mundesinë të marrësh dashurine e repsektin jo vetem te brezave te rinj ne skene, por e një kombi te tërë. Lum zemra jote me sa shume dashuri u mbush. Lum ne, qe morem nga ti. Foton e pare, nuk e kisha publikuar asnjehere, sepse nuk di pse me sillte trishtim, packa se aty jemi te buzeqeshura. Dora jote ,duke pëshëndetur,më dukej sikur thoshte Lamtumirë, Secili do te largohet nga kjo jete, por lum kush mundi te jape e te marre dashuri. E ti ,na dhe kaq shume ! Faleminderit mbreteresha e muzikes tone . NEXHMIJE PAGARUSHA❤ , PUSHOFSH NE PAQE 🙏

A post shared by membaj#newsong (@aurelagaceofficial) on

Artikuj të ngjashëm