Aurela Gaçe bën një postim prekës: Përmend Dr. Florin e ndjerë (FOTO)

By

Ka tri vjet që artisti i famshëm shqiptar, Dr. Flori, u nda nga kjo jetë.

Lajmi për vdekjen e tij ishte i kobshëm në mesin e artistëve, përderisa ai la pas gruan dhe fëmijët e tij, vajzën e djalin.

Ndërsa ajo që e kujton sot Dr. Florin që bëri muzikë të bukur sa ishte gjallë, është këngëtarja Aurela Gace.

Në profilin e saj në Instagram, ajo shkruan me përmallim për Florin,për të cilin thotë se ende e ndjenë praninë e tij.

Gjithmone bashke @ëestsidefamilyofficial . Ne jemi ne skene e Bleona, nusja e mikut tone Dr.Flori, na xhiron e ndezur mban driten e shpirtit. Se di pse , sa here kendoj kenget e grupit tuaj edhe kur ju nuk jeni ne skene me Mua, une ndjej prezencen e Florit ?? .. E kjo me shtohet me shume kur ngjiteni ne skene e publiku kendon ne kor me ju.. .eshte nje ndjesi qe une s’arrij t’a pershkruaj ekzaktesisht. .
Faleminderit miqte e mij qe u bashkuat ne skene me mua per ate publik qe ju do e I kendon kenget nje zeri. Shume dashuri”
, ka shkruar Aurela, duke publikuar një varg fotografish me pjesëtarët e grupit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm