Astrit Kabashi i nominuar në “Filmfest München”

By

Filmi Babai po shënon një tjetër sukses. Aktorët që janë pjesë e këtij kasti Astrit Kabashi dhe Val Maloku janë të nominuar në festivalin e filmit gjerman “Filmfest München”.

Të dy janë pjesë e të njëjtës kategori “Aktori më i mirë”. Protagonisët e filmit ‘Babai’ nëse fitojnë në këtë kandidim shpërblehen me 10 mijë euro.

Teksa ata janë të nominuar, ka dhe disa javë deri në ndarjen e çmimeve./Prive.al

Artikuj të ngjashëm