Artisti i ri Kras debuton me ‘Bekuar’ në Kënga Magjike

By

Në mesin e prurjeve në festivalin “Kënga Magjike” ka edhe debutime të artistëve të rinj.

Një prej tyre është Shkumbini, me nofkën Kras që është paraqitur sot me këngën e tij.

“Bekuar” titullohet ky projekt me muzikë të Brunos dhe tekst të Flori Mumajesit.

Pjesëmarrja e Kras në këtë edicion të “Kënga Magjike” duket të jetë një suprizë e bukur që shënon vetëm fillimin e një rrugëtimi shumë premtues për një artist të talentuar dhe unik si ai. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm