Arsyeja se pse Princesha Diana nuk veshi më kurrë Chanel është zemërthyese

By

Princesha Diana ishte një nënë e dashur, një ikonë e modës dhe një nga anëtarët më të mëdhenja të familjes mbretërore. Gjatë jetës së saj, ajo mbante veshje të paharrueshme një pas tjetrës, duke krijuar marrëdhënie të forta me dizajnerë si Jimmy Choo, Catherine Walker & Co dhe Dior. Megjithatë, ka një markë që ajo fatkeqësisht ndaloi së veshuri: Chanel.

Gjatë një vizite në Australi në vitin 1996, Diana i stilistit Jayson Brundson se ajo nuk do të vinte këpucë Chanel për shkak logoja CC i kujtonte asaj Charles dhe Camilla.

“Ishte padyshim koha, menjëherë pas divorcit,” shpjegoi Brundson në për Harper’s Bazaar. Ai vazhdoi: ” Ajo shihte logon CC dhe i kujtonte asaj vetëm për Charles dhe Camila.”

LONDON - APRIL 21: Diana, Princess of Wales is presented with the first rose to be named after her at the British Lung Foundation offices on April 21, 1997 in London, England. It is hoped that sales of the rose, which goes on public display for the first time at the Chelsea Flower Show next month, will raise thousands of pounds for research into lung diseases. (Photo by Anwar Hussein/WireImage)

Sigurisht, ky ishte viti kur u divorcua me princin Charles. Ndërkohë që kjo zgjedhje nuk ishte aspak një reflektim i dashurisë së saj për vetë markën – ajo kishte veshur Chanel në të kaluarën, si kostum blu me ngjyrë të sipërme – logoja ishte një kujtim i dhimbshëm i një kohe shumë të trishtuar dhe të trazuar në jetën e Dianës .

Burimi: Popsugar.com.au

Artikuj të ngjashëm