Arrestohet reperi i njohur, i u vetdorëzua në policia për ngacmim seksual

By

Këngëtari e reperi i njohur R. Kelly, është vetëdrëzuar në polici

52 vjeçari është arrestuar në mbrëmjen e së premtes, në një stacion policie në Chicago.

Image result for r kelly

Arrestimi vjen pasi ndaj tij rëndojnë 10-të akuza për ngacmim seksual, ndërsa avokati i tij ka thënë për Associated Press se Kelly është i dëshpëruar dhe i zhgënjyer.

Sipas raporteve, viktimat e tij rangohen nga mosha 13 vjeçare deri në moshën 16 vjecare, ndërsa vetëm njëra nga katër viktimat e tij është subjekt i katër shkeljeve të ligjit nga Kelly. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm