Arrestohet konkurrentja e Miss SHBA: Fshikulloi ish-të fejuarin me zinxhir qeni

By

Ish-konkurentja Miss USA Brittany Nicole Poteet është akuzuar për sulm, pas akuzave që ajo rrahuish-të fejuarin e saj me një zinxhir qensh.

Mbretëresha 34-vjeçare, u kurorëzua Miss Virginia në 2011, dhe tani ka një karrierë si mundëse në Australi.

Former Miss USA pageant queen turn wrestler Brittant Poteet

Ajo u akuzua për dy akuza sulmesh për dëmtime trupore nga policia e New South Wales.

Poteet fillimisht u akuzua për gjoja plagosje të ish të fejuarit të saj me një zinxhir qensh, si dhe se dyshohet se theu hundën – me akuzën e dytë që iu bashkua një gjykate në Burëood në Sidnej këtë javë.

Është pohuar se Poteet sulmoi burrin 43-vjeçar në fillim të këtij viti në shtëpinë e tij në periferinë e Sidneit të Croydon. /Prive.al

Former Miss USA pageant queen Brittant Poteet

Burimi: Metro.co.uk

Artikuj të ngjashëm