Arnold Schwarzenegger merr vaksinën duke cituar një nga filmat e tij të famshëm

By

Arnold Schwarzenegger ka marrë dozën e tij të parë të vaksinës së koronavirusit dhe inkurajoi të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë duke cituar një nga rolet e tij më të famshëm të filmit.

Aktori ndau një video në Instagram të mërkurën ku ai merrte vaksinën ndërsa ishte ulur në makinën e tij.

Ai u tha ndjekësve të tij se nuk kishte qenë kurrë më i lumtur të priste në radhë ’dhe përdori një linjë ikonike të dialogut nga The Terminator.

Arnie, 73 vjeçar, tha: “Sot ishte një ditë e mirë.

Unë kurrë nuk kam qenë më i lumtur të pres në një rresht”.

“Nëse përmbushni kriteret, bashkohuni me mua dhe regjistrohuni për të marrë vaksinën tuaj. Eja me mua nëse dëshiron të jetosh!”

Burimi: Metro.co.uk

Artikuj të ngjashëm