Arilena Ara fiton Festivalin e Këngës

By

‘Festivali i Këngës’ është fituar nga Arilena Ara me këngën ‘Shaj’.

Në vendin e dytë u rendit këngëtarja Elvana Gjata , kurse në vendin e tretë Sara.

Lajmi u bë i ditur nga Kryetari i jurisë, i cili është suedez.

Gara ishte tejet e ngushtë mes dy këngëtareve, Elvana Gjata dhe Arilena Ara të cilat u përfolën pretendente që para nisjes zyrtare të edicionit të 58-të të ‘FiK’.

Artikuj të ngjashëm