Angelina Jolie shokon me deklaratat e saj ‘akuzuese’ ndaj Brad Pitt

By

Angelina Jolie pretendon se kishte frikë për sigurinë e fëmijëve dhe familjes së saj, gjatë martesës me Brad Pitt.

Në një intervistë ‘bombë’ me “The Guardian”, Jolie foli për divorcin e saj nga Pitt, “Unë jam ende në situatën time ligjore, përfshirë akuzat për fëmijë dhe abuzimin e bërë nga Brad Pitt.

Aktorja pretendon se ishte e frikësuar për “gjithë familjen time” gjatë bashkimit.

“Unë nuk jam personi që merr vendime si vendimet që duhej të merrja lehtë”, tha ajo për gazetën. “M’u desh shumë që të isha në një pozicion ku ndjeja se duhej të ndahesha nga babai i fëmijëve të mi”.

Jolie dhe Pitt kanë gjashtë fëmijë: Maddox, Pax, Zahara, Shiloh, dhe binjakët 13-vjeçarë Vivienne dhe Knox. Maddox nuk përfshihet në betejën e vazhdueshme të kujdestarisë sepse ai nuk është më i mitur.

Jolie paraqiti kërkesën për divorc në vitin 2016. Pitt u pastrua nga akuzat për abuzim të fëmijëve të bëra nga Departamenti i Fëmijëve dhe Shërbimeve të Familjes në Los Angeles në lidhje me një incident midis tij dhe Maddox në një aeroplan nga SHBA në Evropë.

Ndërsa dyshja tani janë divorcuar ligjërisht, ata ende po luftojnë për kujdestarinë e fëmijëve të tyre.

Aktorit të “Inglourious Basterds” Brad Pitt iu dha për herë të parë kujdestaria e përbashkët e pesë fëmijëve të mitur të ish -çiftit në maj nga gjykatësi John W. Ouderkirk, por një gjykatë apeli në Kaliforni e skualifikoi Ouderkirk sepse u gjet se ai nuk i kishte zbuluar në mënyrë adekuate marrëdhëniet e biznesit me avokatët e Pitt.

Ouderkirk, i cili refuzoi të skualifikojë veten nga divorci kur Jolie i kërkoi atij në një paraqitje gjyqësore në vitin 2020, ka një të kaluar të gjatë me familjen.

Kur u pyet për pesë vitet e fundit, Jolie tha se divorci ishte “traumatik” dhe shtoi: “Dua të them, në disa mënyra ka qenë dekada e fundit. Ka shumë gjëra që nuk mund të them… Unë mendoj se në fund të ditës, edhe nëse ju dhe disa njerëz që doni janë të vetmit njerëz që e dinë të vërtetën e jetës tuaj, për çfarë luftoni, ose për çfarë sakrifikoni, ose atë që keni vuajtur, ju arrini të jeni në paqe me këtë, pavarësisht nga gjithçka që ndodh rreth jush”.

Një çështje tjetër që ajo kishte me Pitt gjatë martesës së tyre ishte gatishmëria e tij për të punuar me përdhunuesin Harvey Weinstein të cilin, ajo pretendon, e abuzoi me të.

“Ishte përtej një kalimi, ishte diçka që më duhej të shpëtoja,” tha Jolie, e cila luajti në “Playing by Heart” të Weinstein kur ishte 21 vjeç.

“Unë qëndrova larg dhe i paralajmërova njerëzit për të. Mbaj mend që i thashë Xhonit, burrit tim të parë, i cili ishte i mrekullueshëm për këtë, që t’ua përhapë fjalën djemve të tjerë, mos i lini vajzat të shkojnë vetëm me të. Më kërkuan të bëja ‘Aviatorin’, por unë thashë jo sepse ai ishte i përfshirë. Unë

Jolie pohon se Pitt i kërkoi Weinstein të punonte si producent për thrillerin noir, “Killing Them butly”, të cilin kompania Weinstein më vonë e shpërndau.

“Ne luftuam për (përfshirjen e Weinstein),” tha Jolie, duke vënë në dukje dëshirën e burrit të saj të atëhershëm për të punuar me Weinstein, “Sigurisht që dhemb”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm