Ambasadorja Çitaku ka ditëlindjen, s’mund a besoni çfarë dhuratë i është bërë (FOTO)

By

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara Vlora Çitaku, po feston ditëlindjen dhe vitet që ka mbi supe nuk qenkan të pakta.

Çitaku që ka mbajtur disa pozita ekzekutive edhe në Kosovë, njihet si një ndër gratë më të fuqishme në politikën kosovare e për këtë i detyrohet pak edhe sharmit elektrizues që ajo ka.

Sot ajo mbushi 37 vjet, dhe kjo nuk duket aspak në fizikun e saj që përçon rini e freski.

Por ajo që merr vëmendjen, është dhurata simbolike që miqtë i kanë bërë ambasadores.

Siç duket, ajo është fanse e zjarrtë e serialit të famshëm Game of Thrones, dhe ata i kanë bërë një befasi që ka të bëjë pikërisht me këtë serial të HBO.

Një montazh ku figura e Çitakut shihet e vesuhr në rrobat e familjeve të veriut Stark në këtë serial.

Megjithatë, s’mund të dallohet saktë se cili është personazhi, por mund të jetë Sansa Stark apo Ayra Stark.

Gjithsesi nga ne, urime ditëlindjen Ambasadore. /Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm