Albumi i ri i Taylor Swift thyen rekord në Spotify

By

Taylor Swift ka falënderuar fansat e saj për “bërjen e diçkaje magjepsëse” pasi albumi i saj i ri, theu rekordin e Spotify për albumin më të transmetuar në një ditë të vetme.

Albumi i ri i yllit të pop-it u pubikua të premten.

Më pak se 24 orë më vonë, gjigandi i transmetimit të muzikës njoftoi në internet se albumi kishte grumbulluar më shumë transmetime në një ditë të vetme në historinë e platformës.

“Dhe para se ora të arrinte edhe mesnatën e 22 tetorit, Taylor Swift theu rekordin për albumin më të transmetuar në një ditë të vetme në historinë e Spotify. Urime, taylorswift13”, shkroi në Twitter llogaria zyrtare e platformës.

Artikuj të ngjashëm