Albumi i ri i Capital T nuk ka artiste femra: E qëllimshme apo rastësi?

By

Më 1 korrik u publikua albumi i ri i Capital T me titull “Skulpture”, por me një kleckë të vogël.

Artisti nuk e publikoi albumin të plotë, duke e ndarë atë në dy pjesë.

Teksa ka prezantuar pjesën e parë të albumit, e dyta mbetet ende mister për fansat e tij. Ajo qe dihet deti më tani është se pjesa  dytë përmban 8 këngë – 4 këngë solo dhe 4 bashkëpunime.

Sa i përket bashkëpunimeve i ftuar së fundmi në Prive, artisti konfirmoi se të gjithë do të jenë me artistë meshkuj – albumi nuk ka asnjë artiste femër. A ishte e qëllimshme apo e rastësi?Na e tregon vetë reperi në intervistën e tij dhënë për PRIVE.

Ndiqni të plotë videon e mëposhtme nga minuti kur flet për bashkëpunimet. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm