Alban Skënderaj krijon “Hapësirën e një ëndrre” në Prishtinë

By

Kantautori i njohur shqiptar, Alban Skënderaj, do të mbajë me datën 19 qershor, në sallën “1 Tetori” koncertin më të madh të karrierës së tij në kryeqytetin e dytë të shqiptarëve, Prishtinë.

Pas suksesit të jashtëzakonshëm në Tiranë, me tri netë të shitura në kohë rekord në Pallatin e Kongreseve, Skënderaj ndalon këtë herë në një tjetër stacion shumë të dashur për të, siç është Prishtina.

I shoqëruar nga Orkestra Simfonike e Kosovës, Skënderaj premton të sjellë një mbrëmje fantastike me muzikë të mirë.

Janë me dhjetëra hitet e tij, që kanë çuar peshë zemrat e publikut sa herë i ka kënduar dhe njësoj do të ndodhë edhe këtë herë. Biletat e koncertit kanë dalë tashmë në shitje dhe të gjithë të interesuarit mund t’i gjejnë në pikën e shitjes në sallën “1 Tetori”, Prishtinë, online nga kudo ju jeni ne WWW.PENTAGRAMI.AL si dhe në të gjitha pikat Moneta –  Moneygram në Kosovë, Rave Travel në Kosovë dhe në të gjitha pikat Easy Pay në Shqipëri.

 

 

 

Artikuj të ngjashëm