Alban Ramosaj paralajmëron një projekt të ri muzikor

By

Alban Ramosaj, një figurë shumë e dashur por edhe e përfolur, përveç projekteve të tija në botën e filmit nuk ka lënë anash atë me të cilën u bë fillimisht i njohur – muzikën.

Ai paralajmëroi një projekt të ri muzikor që quhet “T’kom dasht” e cila shumë shpejtë do të lansohet në çdo platformë online.

View this post on Instagram

⚡️ fully charged, ready to go! ⚡️

A post shared by Alban K. Ramosaj (@albanramosaj) on

Ky projekt i ri është pasues i punës së tij të fundit – trilogjia “Hiraeth” që u prit shumë mirë nga audienca e këngëtarit.

Kujtojmë që angazhimet e Albanit nuk i përkasin ekskluzivisht vetëm muzikës. Ai gjithashtu ka sfiduar veten edhe në aktrim kur morri pjesë në mini-serialin ‘Love Likes Tirana’.

Ai e kishte pranuar se ky produksion ishte i pari ku ai sfidoi aftësitë e tija të aktrimit, ku dhe rezultoi të ishte mjaft i zoti.

Tani ai po ngjet shkallët e aktrimit, ku dhe po merr pjesë në një film të ri, ku prej ditësh po qëndron në Spanjë, si pjesë e një produksioni hollivudian.

Bëhet fjalë për ‘remake’ të filmit ‘Belle de Jour’ të vitit 1967 i regjisorit të famshëm meksikan i cili punoi në Francë, Luis Buñuel. /Prive.al

Lexoni më poshtë lajmin e plotë:

Krah yjeve botëror edhe Alban Ramosaj pjesë e ‘remake’ të një filmi të famshëm

Artikuj të ngjashëm