Akuzohet ish anëtarja e “Little Mix” për përçarjen e grupit

By

Jesy Nelson është akuzuar se shkaktoi përçarje mes grupit Little Mix pasi u largua nga grupi pa folur drejtpërdrejt me to.

Këngëtarja, njoftoi se po largohej nga grupi në dhjetor të vitit 2020 kur ndau një deklaratë të gjatë në Instagram, ku thuhej se po tërhiqej për të mbrojtur shëndetin e saj mendor.

Sidoqoftë, një burim tani ka zbuluar se masa erdhi si një tronditje e plotë për anëtarët, të cilët dëgjuan për vendimin përmes avokatëve.

Ky veprim nisi tensionet mes vajzave të cilat nuk kanë folur me Jesy për një vit.

Megjithatë, një burim këmbënguli se tensionet janë krijuar prej muajsh, duke i thënë MailOnline: “Jesy krijoi këtë skenar. Ajo u largua nga grupi pa u thënë drejtpërdrejt vajzave apo menaxhmentit dhe ato dëgjuan për këtë përmes avokatëve të saj”.

“Ato e kanë mbështetur atë për dhjetë vjet dhe e kanë mbrojtur dhe janë të shkatërruar nga e gjithë kjo”.

Pasi Jesy bëri deklaratën e saj, vajzat thjesht lëshuan një deklaratë duke shprehur dashurinë e tyre për të.

Jesy më pas akuzoi Leigh-Anne se po përpiqej të prishte karrierën e re solo të saj dhe e quajti pjesën tjetër të grupit “kllounë xhelozë të mjerë”.

Sidoqoftë, një burim sqaroi për MailOnline: “Nuk është e drejtë të kritikosh Leigh-Anne për këtë. Ajo ishte thjesht e mërzitur ashtu si të tjerët dhe mediat sociale janë të mbushura për të”.

Pasi goditi Leigh-Anne gjatë një transmetimi live në Instagram, reperja përsëriti komentet e saj në tweets duke synuar fansat ‘e çrregullt’ të Leigh-Anne dhe duke i akuzuar ata se kishin një ndikim negativ në shëndetin mendor të Jesy.

Jesy ka folur sinqerisht për betejat e saj të shëndetit mendor në të kaluarën, dhe zbuloi në dokumentarin e saj në BBC 2019, Odd One Out, se ajo tentoi edhe vetëvrasje.

Artikuj të ngjashëm