Aktorja konfirmon thashethemet që trupi i pajetë i gjyshit të saj u vodh nga morgu

By

Ka një histori që qarkullon për shekuj me radhë se si gjyshi i Drew Barrymore, kufoma e John Barrymore u vodh nga morgu nga miqtë e tij, për një arsye të çuditshme.

Ndërsa historia është jashtëzakonisht e popullarizuar, askush nuk ka qenë i sigurt nëse ishte i vërtetë, deri tani kur Drew konfirmoi që kjo ndodhi.

“A është e vërtetë që trupi i gjyshit tuaj u vodh nga morgu nga WC Fields, Errol Flynn dhe Sadakichi Hartmann në mënyrë që ata të mund ta vendosnin kundër një tavoline pokeri dhe të hedhin një lojë të fundit me të?” e pyeti gazetari  Sean Evans aktoren gjatë paraqitjes së saj këtë javë.

“Jo vetëm që po, por ka pasur interpretime kinematike të kësaj,”-  konfirmoi Drew. “Një film i Blake Edvard i quajtur SOB është thjesht i mahnitshëm dhe argëtues për t’u parë.”

Historia e kufomës së John që ishte vjedhur u tha se kishte frymëzuar filmin e vitit 1989, Weekend at Bernie’s , megjithatë, Drew nuk mund ta konfirmonte atë pjesë të tregimit.

“Kam dëgjuar gjëra,” shtoi ajo, “por nuk di të them kurrë nëse është edhe e vërtetë.”

Drew tha që kur të vijë koha që ajo të largohet nga jeta, ajo do të donte që miqtë e saj të bënin të njëjtën gjë me kufomën e saj.

“Do ta them këtë, shpresoj që miqtë e mi të bëjnë të njëjtën gjë për mua”, tha ajo.

 

Artikuj të ngjashëm