Aktorja e njohur dha lajmin e ëmbël të fejesës (FOTO)

By

Aktorja e famshme Michelle Dockery është fejuar!

Ylli i “Downton Abbey” njoftoi në “Times” të Britanisë së Madhe të enjten se ajo do të martohet me Jasper Waller-Bridge.

Gazeta raporton se Dockery, 40 vjeç, dhe i fejuari i saj tani, 34 vjeç, kanë qenë së bashku që nga viti 2019 pas takimit përmes miqve të përbashkët.

Mes lajmeve të fejesës, një burim i tha “DailyMail”, “E gjitha u mor ngadalë dhe në një mënyrë të menduar, por ata po shijojnë vërtet të qenit bashkë”.

“Miqtë dhe familjet e tyre janë shumë të lumtur për ta. Është shumë e bukur”, shtoi burimi.

“Jasper është pak më i ri se Michelle, por ai është takuar me gra të tjera më të moshuara në të kaluarën dhe duket se është i lumtur”

Dockery ishte e fejuar më parë me John Dineen, i cili vdiq në vitin 2015 pas një beteje me kancerin. Ai ishte 34 vjeçar.

“Ne ishim të fejuar dhe të martuar në zemër, dhe kështu e konsideroj veten një të ve,” i tha ajo “Guardian” në vitin 2017. “Nuk kam fjalët për të përshkruar se si ndihesha… Nuk kam qenë kurrë më e përkushtuar ndaj çdo gjëje në jetën time se ai. Kështu që në atë kohë gjithçka thjesht u mbyll. Puna, gjithçka”.

Ajo vazhdoi: “Puna nuk kishte rëndësi. Ju befas bëheni një ekspert onkologjik. Këto gjëra bëhen bota juaj, dhe sigurisht që ishte prioriteti im”.

Ndërsa Dockery është më i njohur për portretizimin e saj të Lady Mary në “Downton Abbey”, burri i saj i ardhshëm është një drejtor krijues në YMU Group.

Artikuj të ngjashëm