Aktori zbulon se e gjithë familja e tij po rimëkëmben nga koronavirusi

By

Dwayne Johnson tha se ai ka fituar një luftë kundër Covid-19, por po paralajmëron të tjerët se virusi ishte një armik i frikshëm edhe për të.

Për fat të mirë, aktori dhe ish-ylli i mundjes thanë në një video në Instagram se ai dhe familja e tij tani janë në anën tjetër të sëmundjes pasi të gjithë dolën pozitivë rreth tre javë më parë.

“Unë mund t’ju them se kjo ka qenë një nga gjërat më sfiduese dhe të vështira që na është dashur të durojmë ndonjëherë si familje,” tha ai. “Dhe për mua personalisht, gjithashtu, dhe unë kam kaluar disa situata të vështira në të kaluarën.”

Johnson tha se dy vajzat e tij, të cilat janë të moshave 4 dhe 2, shfaqën simptoma të lehta, por ai dhe gruaja e tij, Lauren Hashian, ishin një histori tjetër.

“Por unë jam i lumtur t’ju them që ne si familje jemi të mirë. Ne jemi në anën tjetër të saj. Ne jemi në anën tjetër. Ne nuk jemi më ngjitës. Dhe ne jemi – falë zotit – ne jemi të shëndetshëm “, tha ai.

Johnson tha se ai beson se e kishin kontraktuar nga miqtë e ngushtë të familjes.

Burimi: CNN

Artikuj të ngjashëm