Aktori shqiptar humb betejën me COVID-19

By

Aktori i njohur shqiptar dhe ish-drejtori i i protokollit në Bashkinë e Tiranës, Valter Gjoni, ka ndërruar jetë pas infektimit me COVID-19.

Lajmin e bëri të ditur kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Instagram.

“Valteri ynë gojëmjaltë e zemërbardhë nuk e mundi dot këtë flamë të pabesë ⚫️.

I shërbeu qytetit tonë me dashuri përditë për 4 dekada, duke lënë sot një boshllëk të pangushëllueshëm për familjen dhe mijëra kolegë e miq që e njohën dhe e deshën si kujtesa historike e Tiranës. 🙏🏻🇦🇱”, shkruan Veliaj.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

Artikuj të ngjashëm