Aktori kosovar, pjesë e serialit të njohur gjerman “Tatort”

By

Seriali “Tatort” është një projekt gjerman televiziv, që vazhdon të luhet që prej vitit 1970 dhe sjellë në skenë aktorë të ndryshëm për të performuar personazhet e serialit.

Ky serial që do t’i serohet audiencës gjerman-folëse, do të ketë për regjisor Maris Pfeiffer, e si kompani produksioni Warner Bros. Episodi i ri i “Tatort”, sjellë në kastën e tij edhe një aktor shqiptar.

Ilir Rexhepi, aktori me origjinë nga Kosova që po ndërton karrierë në Gjermani, ka folur për portalin KultPlus për rolin e tij në Tatort, duke thënë se pjesëmarrja në këtë serial, ishte ëndërr e tija.

Rexhepi ka luajtur krah aktorëve të njohur si Jörg Hartmann, Anna Schudt e Samuel Finzi.

“Gjithmonë kam dashur të kem një rol në “Tatort”, i cili që nga viti 1970 gëzon popullaritetin më të madh nga të gjitha serialet tjera në Gjermani, Austri dhe Zvicër, e po ashtu gjithmonë ka pasur kastën më të mirë të aktorëve gjermanë, austriakë e zviceranë”, ka thënë Rexhepi, i cili po ashtu ka shtuar se çdo aktor në vendet gjerman folëse, e ka ëndërr dhe do të luajë në këtë serial të famshëm. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm