Aktori i njohur i shpëton jetën një burri që ra nga jahti

By

Leonardo DiCaprio u tregua një hero i vërtetë në momentin kur një person ra nga jahti dhe rrezikoi jetën e tij.

Një person ra nga një jaht në Karaibe dhe duhej të notonte në ujë për orë të tëra. Aktori fitues i çmimit Oskar, e dashura e tij dhe miqtë e tyre ishin në një anije luksoze javën e kaluar kur një telefonatë urgjente doli duke kërkuar ndihmë për të kërkuar burrin, raportoi gazeta britanike The Sun.

Anija që transportonte DiCaprio dhe ekuipazhin e tij ishte afër ishullit të Shën Bart-it, dhe burri ra përmbys pranë ishullit fqinj të Shën Martinit, sipas The Sun. “Kapiteni i anijes së tij dërgoi një mesazh urgjence dhe Leonardo dhe ekipi i tij ranë dakord të kërkojnë burrin në rrezik për jetë,” i tha një burim gazetës.

Burri u gjet pranë ishullit Saba, në jug të Shën Martin, njoftoi The Sun. Ai ishte dehidratuar rëndë dhe kishte qenë duke notuar në det të hapur për 11 orë, tha burimi për gazetën.

 

Artikuj të ngjashëm