Aktori i famshëm po qëndron në tokën ukrainase në mes konflikti për këtë mision!

By

Sean Penn është në terren në Ukrainë duke filmuar një dokumentar për pushtimin e Rusisë, konfirmoi Vice Studios. Aktori fitues i çmimit Oscar u shfaq në një konferencë shtypi të enjten në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, duke dëgjuar zyrtarët e qeverisë që flisnin për krizën.

Dokumenti është një prodhim i Vice Studios në bashkëpunim me Vice World News dhe përmbajtjen e Endeavor.

Penn e vizitoi Ukrainën për herë të fundit në nëntor 2021 dhe filloi përgatitjet për dokumentarin e tij duke vizituar ushtrinë e vendit. Fotografitë e udhëtimit të Penn në nëntor u publikuan në atë kohë nga Shërbimi i Shtypit i Operacionit të Forcave të Përbashkëta të Ukrainës.

“Sean Penn po demonstron trimërinë që u ka munguar shumë të tjerëve, veçanërisht disa politikanëve perëndimorë. Sa më shumë njerëz të tillë – miq të vërtetë të Ukrainës, që mbështesin luftën për liri – aq më shpejt mund ta ndalojmë këtë pushtim të urryer nga Rusia”, shkruhet ndër të tjerash në një deklaratë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm