Aktori i famshëm Idris Elba rezulton pozitiv për koronavirus

By

Idris Elba ka testuar pozitiv për koronavirusin vdekjeprurës dhe e ka izoluar veten – por insiston se ai nuk ka simptoma.

Aktori 47 vjeçar, thotë se ndihet “mirë” pasi konfirmoi se ka kontraktuar virusin i cili ka vrarë 55 njerëz në Britani.

Në Twitter, ai shkroi: “Këtë mëngjes dola pozitiv për Covid 19. Ndihem mirë, nuk kam asnjë simptomë deri më tani, por jam izoluar që kur mësova për ekspozimin tim të mundshëm ndaj virusit. Njerëz qëndroni në shtëpi dhe jini pragmatikë. Unë do t’ju mbaj të azhurnuar se si po veproj. Pa panik.”

 The Luther actor admitted he had the deadly virus but insisted he still had zero symptoms

Artikuj të ngjashëm