Aktori i famshëm amerikan, vë flamurin e Kosovës në xhaketën e tij

By

Morgan Freeman e njeh tërë bota, ndërsa tani ai e njeh edhe Kosovën.

Aktori i njohur amerikan, është  takuar me një  diplomate kosovare, e cila e ka njohur edhe me shtetin e Kosovës, pasi atij, ia ka dhuruar një  brosh me flamurin e Republikë s, të  kapur me atë  të  Shteteve të  Bashkuara.

Image may contain: 1 person

Bë het fjalë  për diplomaten kosovare Valmira Thaci Musën, e cila punon në  Ambasadë n e Kosovë s në  Panama, e e ka takuar aktorin e famshëm.

“Kënaqësi të takojmë një ndër aktorët më të mirë të të gjitha kohërave, Morgan Freeman. Në shenjë falënderimi ja dhuruam flamurin e Kosovës dhe të ShBA-ve të cilin e vuri me shumë kënaqësi”, ka shkruar ajo në  profilin e saj në  Facebook. /Prive.al

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing

Artikuj të ngjashëm