Aktori i famshëm akuzohet për krime seksuale

By

Aktori Gary Busey u akuzua për krime seksuale dhe ngacmime në një konventë “Monster-Mania” në Cherry Hill, NJ, sipas policisë.

Busey, 78 vjeç, nga Malibu, CA, po përballet me “akuza për shkelje seksuale” që rrjedhin nga incidentet në konventën vjetore, tha departamenti i Policisë Cherry Hill.

Policia tha se ata iu përgjigjën hotelit Doubletree në Cherry Hill, kur konventa e filmit horror u mbajt nga 12 deri më 14 gusht, mbi një raport për një ofendim seksual.

Busey u akuzua të premten për dy akuza për kontakt seksual kriminal; një akuzë për tentativë kriminale/ kontakt seksual kriminal; dhe një akuzë për ngacmim.

Nënkoloneli i policisë së Cherry Hill, Robert Scheunemann tha se “Ishte për kontakt. Bëhej fjalë për prekje”, se ai dyshohet se kishte përqafuar dy persona dhe se policia kishte marrë ankesa të shumta për sjelljen e tij.

Busey, i cili u nominua për një Oskar për rolin e Buddy Holly në 1978 “The Buddy Holly Story”, pësoi dëmtim të trurit pas një aksidenti gati fatal me motor në 1988.

Informacioni për lirimin me kusht dhe çdo paraqitje në gjykatë nuk ishte i disponueshëm menjëherë.

Policia tha se hetimet janë duke vazhduar dhe kushdo që ka informacion duhet të telefonojë departamentin.

Artikuj të ngjashëm